MUZEUM ARCHEOLOGICZNE
Kraków to miasto stare i dostojne. Wizyta w krakowskim Muzeum Archelogogicznym to niepowtarzalna okazja, by cofnąć się w czasie do świąta prehistorycznej Małopolski. W ramach muzealnej opowieści o najdawniejszych dziejach dzisiejszego województwa małopolskiego przedstawiono warunki przyrodnicze, w jakich żyli nasi przodkowie, omówiono sposoby zdobywania pożywienia od najdawniejszych czasów aż po wieki średnie, pokazano jak wyglądali mieszkańcy, w co się ubierali, jak mieszkali, zdobili stroje, a także jakiego używali uzbrojenia.
Najstarszym sarkofagiem i zarazem jednym z pierwszych zabytków egiptologicznych w Krakowie, jest sarkofag z XXI dynastii, należący do małżonki kapłana Amona z Karnaku, imieniem Nesy-Chonsu. W 1907 roku dotarły do Muzeum sarkofagi z wykopalisk prowadzonych przez pierwszego polskiego egiptologa, krakowianina Tadeusza Smoleńskiego, w El-Gamhud w Środkowym Egipcie. Następna część kolekcji pochodzi ze wspólnych wykopalisk zorganizowanych w latach 1910-1914, w Dolnej Nubii i Tura na wschód od Kairu, przez krakowską i wiedeńską Akademię Nauk, pod kierunkiem Hermanna Junkera.
W ofercie zawarte jest zwiedzanie z przewodnikiem BOGOWIE STAROŻYTNEGO EGIPTU
KRAKÓW
Kraków to miasto stare i dostojne, ale jednocześnie tętniące życiem. Przeszłość miesza się tu z teraźniejszością, historia z nowoczesnością. Warto tu przyjechać i poczuć wyjątkową atmosferę tego miejsca. Kraków to miasto, w którym niemal za każdym rogiem czeka na nas jakaś niezwykła historia. Część z nich wszyscy doskonale znamy, wystarczy wspomnieć choćby o smoku wawelskim, lajkoniku czy przerwanym hejnale. Inne zostały nieco zapomniane.
My proponujemy spacer szlakiem dość nietypowym – krakowskich legend. Zwiedzamy Wzgórze Wawelskie, wchodzimy do Katedry Wawelskiej, zobaczymy Pomnik Smoka Wawelskiego, przejdziemy ulicą Kanoniczną do Placu Marii Magdaleny oraz ulicą Grodzką na Rynek Główny, wysłuchamy hejnał i zobaczymy mury miejskie i Barbakan. Wspólnie wkroczmy w świat magicznych krakowskich legend !
KOŚCIÓŁ MARIACKI
Kościół archiprezbiterialny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, zwany także kościołem Mariackim – jeden z największych kościołów Krakowa, od 1962 posiadający tytuł bazyliki mniejszej. Obok katedry na Wawelu Kościół Mariacki stanowi najważniejszą świątynię Krakowa. Przez wieki kościół otoczony był opieką bogatych rodzin mieszczańskich, dzięki czemu dziś budowla ta należy do grona najznakomitszych obiektów architektury sakralnej w Polsce. Prawdziwym skarbem kościoła Mariackiego jest ołtarz autorstwa Wita Stwosza – największy tego typu gotycki obiekt w Europie. Ołtarz składa się z nieruchomej szafy środkowej, która ukazuje zaśnięcie Matki Bożej w otoczeniu apostołów oraz Wniebowzięcie, dwóch ruchomych skrzydeł prezentujących sceny z życia Chrystusa i Marii oraz zwieńczenia, przedstawiającego Koronację Marii przez Trójcę Świętą. Całość wykonana została z drewna dębowego liczącego obecnie ponad 1000 lat, a wszystkie postacie zostały przedstawione w sposób nadzwyczaj realistyczny
WARIANT 1
Muzeum Archeologiczne + warsztaty obwarzankowe
WARIANT 2
Muzeum Archeologiczne + zwiedzanie Krakowa śladem krakowskich legend
WARIANT 3
Muzeum Archeologiczne+ Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie
Cena zawiera:
- przejazd autokarem turystycznym, opłaty drogowe, parkingi,
- bilety wstępu wg wybranej wersji zwiedzania
- opiekę przedstawiciela z ramienia biura
Terminy do uzgodnienia
Cena wycieczki ustalana jest indywidualnie w oparciu o lokalizację Szkoły oraz ilośc uczestników.
Zapraszamy do kontaktu biuro@owpinokio.pl, 504 56 56 15, 573 256 190 lub 32 226 22 16
WYCIECZKA JEDNODNIOWA